Iron lady a Tančící rus získali profesionální tituly!!!

simply

V Praze se konal profesionální galavečer K1 a MMA pod hlavičkou WKN v Top hotelu Praha. V druhém zápase se představila železná lady Michaela Kerlehová. Přezdívku si vysloužila během přípravy, kde předváděla skvělé výkony a hlavně musela obětovat všechen čas svému cíli. Musela protrpět psychicky náročné tréninky, kdy jsem na ni šlapal za každou drobnou chybu, zakázal chodit kamkoli mezi lidi, aby nebyla nemocná, zápasila všude, kde se dalo i o dvě váhy víš. Neměla Vánoce, protože se musela připravovat na lednový titulový zápas v Řecku, kde ji okradli rozhodčí. Na to jsem slíbil, že udělám vše pro odvetu v Čechách. Oslovil jsem organizátora galavečera Simply the Best – Petra Lamače, se kterým jsme domluvili podmínky za jakých by tento zápas mohl být právě v Praze. Řecká soupeřka samozřejmě odvetu nechtěla a tak nastavila nesmyslné podmínky, které jsme nemohli splnit. Přes všechny nesnáze pan Lamač vyšel vstříc a dohodl zápas o profesionální titul mistryně Evropy proti skvělé slovenské soupeřce Monice Chochlíkové. Míša se vzdala všech nároků na odměnu a i díky tomu se mohla pokusit získat vysněný profesionální titul.

Soupeřka byla výborně připravená a u sázkových kanceláří byla favoritkou. V prvním kole trval Míše rozjezd, až na konci kola se trochu rozjela. Druhé kolo dělala přesně co bylo v plánu a soupeřka začala malinko odpadat fyzicky, kolo pro nás. K mému překvapení Chochlíková vlétla do třetího kola jako vyměněná a kolo dle mého názoru šlo na slovenskou stranu. Čtvrté a páté kolo se bojovalo už na vůli a Míša neudělala ani krok zpět, šla si tvrdě pro pás jak slíbila a urvala profesionální titul mistryně Evropy pro sebe.

Skvělou atmosféru ji vytvořili kamarádi, rodina, kolegové Ironi, těm patří veliké díky a také sponzorům bez kterých by tu možnost neměla, jmenovitě: Roman Hádek Autosklo, Judr. Roman Kotuč – realitní kancelář, Auto KP Plus a výše jmenovaný Petr Lamač, kterému děkuji i já osobně, že mi umožnil splnit slib, který jsem dal.

Jeden z hlavních zápasů obstaral Tančící rus Georgij Fibich proti vycházející hvězdě Davidu Vinšovi z BFC Liberec. Toto nebyl zápas, který bych vítal. S libereckým týmem dlouhá léta spolupracujeme a navzájem si fandíme. Nicméně je to profesionální sport a tak nebylo vyhnutí tomuto zápasu. David má veškeré profesionální podmínky na rozdíl od Georgiho. Jeho výkonnost šla v poslední době nahoru a tak nebylo divu, že byl favoritem zápasu. Navíc má v rohu kouče, který Georgiho zná jak svoje boty. Nicméně Fibichův styl je tak nevyzpytatelný, že dokáže porazit takřka kohokoliv na světě.

První kolo a hned očekávaný brutální tlak Davida, pevný dvoják a rozkopávat nohu a sázet kolena a moc neriskovat nějaký kontr do doby, než se Tančící rus unaví. Jenže mi jsme neměli v plánu útočit na hlavu. Game plán byl nastaven jasně rozbít jedno ze tří míst, aby se nechtělo Davidovi tolik běhat. Georgiho brutální otočka opět lámala kosti, není to náhoda, je to už čtvrtá zlomená ruka, své by o tom mohl vyprávět Petr Kareš, kterému to zlomil dvakrát. David toužil hodně vyhrát a tlačil i přesto že cítil, že s rukou není něco v pořádku. Georgij měl od lokte dost velkou a hlubokou tržnou ránu na hlavě a celý zápas by to asi nevydrželo, ale David už inkasoval dvě počítaní v prvním kole. A bylo znát že doposud si nemusel takhle hrábnout. Georgij poslal ještě jeden úder z otočky, tentokrát rukou a to už bylo to poslední co soupeř snesl. Tančící rus předvedl fenomenální výkon za který si odnáší profesionální titul mistra ČR organizace WKN, a nám je líto, že to skončilo pro Davida tak špatně a musel na rychlou operaci, kde mu šroubovali ruku.

Na otázky fanoušků co má v plánu Georgij a jestli nastoupí k případné odvetě, musí odpovědět, že ne. Odveta by mu nic nepřinesla a já osobně tyhle zápasy s kluky které znám osobně nemám moc rád. Davidovi budeme přát, aby se mu splnil jeho sen dostat se do Glory, ale ne přes Georgiho. Není promotér, který by tento zápas zaplatil. V podstatě už nechceme zápasit s českými kluky, před námi v žebříčku je Tomáš Hron a Ondra Hutník, ani jednoho by tento zápas nikam neposunul, naopak mohou jen ztratit, jak na jméně a riskovat nějakou zlomeninu. Georgij už nepotřebuje nikoho přesvědčovat, že dokáže knockautovat kohokoliv. Chceme zápasit s cizinci, kteří nevědí co je v ringu čeká. Snad se najde promotér, který se postará finančně o jeho přípravu a případný zápas s nějakou světovou hvězdou. Určitě by bylo zajímavé jak si s tímto stylem poradí nějaký elitní fighter.

Pro Iron to byl večer snů, který jsme pořádně ani neoslavili, ale my už jsme takový. Baví nás to pro radost z boje a proto, aby jsme testovali naši psychickou odolnost. Soupeřce Monice Chochlíkové přejeme mnoho úspěchů v budoucnu, které ji jistě neminou a Davidovi brzké uzdravení, aby se vrátil do tréninkového procesu co nejdříve a nějaký pátek nás přišel zase zmlátit.