Lucerna s hořkou příchutí

12440454_999409643440741_7124258750046621821_o

Cítím povinnost se vyjádři k poslednímu zápasu v letošním roce, který odboxoval Petr Kareš. A zavřít tlamu posraným kecalů i když to vlastně ani nejde, ale cítím to jako povinost ke svému kamarádu a zápasníku. A jak je mém zvyku šetřit nebudu nikoho, tudíš ani Petra. Jen tak pro představu, kdo neboxoval 5×3 minuty vůbec neví o čem je řeč a může si komentovat leda tak hov…

Já bych umřel hned. To samozřejmě neomlouvá to, že Petr chcípnul na fýzu v tom zápase. Příprava v posledních měsících stála za prdlačku, protože jeho pracovní aktivity promotéra a mnoho dalších ho odvádí od boxování. Sice počet tréninkových jednotek udržel na úrovni únosnosti, ale intenzita tréninku a hlava je někde v práci. Prostě nesmysl zatrénovat v takových stavech. Do tohoto zápasu se připravoval hlavně silově, ta mu chybí nejvíc a konečně bych řekl, že začal dodržovat stravu. To se sice projevilo na úderu a postavě, ale ukázalo se, že neumí pracovat s tolika svaly a s tou silou. Několikrát jsme o tom mluvili, že si musí vybírat úder. No a co se nestalo, v prvním kole trefí koleno a highkick přes kryt a cítí, že by to šlo a nesmyslně pustí obrovské tempo a do každého úderu vše co má. No a to jsme řekli, že se podíváme v prvním kole s čím přijde Ital. Takže taktika úplně v prdeli, no a aby to vylepšil poslal tam svoje nejlepší zbraně hned, aby si na ně Ital mohl dát pozor po zbytek zápasu :). Tomu říkám zápasení zkušeného borce. Myslel jsem, že jsem na Ekobena lize s nováčkem. No ale co už, vybral si cestu chcípnu a budu dělat co můžu. První dvě kola dle mého vyhrál, třetí a čtvrté prohrál a poslední dělal více, začínal tlačit i když efekt a dopad to nemělo, ale to už odpadl i italský borec. Vypadal sice čerstvý oproti Petrovi, ale chodil jen do klinče a koleno do krytu. Prostě hnusný vyrovnaný zápas, kde Petr vypadal, že umře, ale Ital nedokázal nic vymyslet, naopak v posledním kole nachytal dost lowkicku, chodil bez úderu se chytat do klinče a koleno. Byl poučen co se boduje a bohužel klič, ani lámání soupeře pod sebe, ani koleno do krytu nejsou body. Takže, ač jsem maximálně s výkonem nespokojen, neumím si předsatvit, že by někdo z mých svěřenců získl za takový výkon v Itálii titul. Jenže český fanoušek je velmi speciální fanoušek, umí kritizovat aniž by sám někdy něco dělal či dokázal. A ať je to jak je to, nechal tam všechno ze sebe, rval se o každý centimetr, i když sotva popadal dech a za to sklidí nelibost diváků. Upřímně bych se z toho poblil a nebere to motivaci Petrovi, je psychicky silný a je zvyklý, že mu lidi nakládají, ale mě to bere chuť.

Nejradši bych ho zabil za ten výkon, ale dává tomu v danou chvíli co může a snaží se dělat věci jak nejlépe umí v ten okamžik, možná to není dost, ale v ten moment to prostě lépe nešlo. Dnes už by to bylo jiné, lepší, ale o tom ten život není. Je to o tom dělat věci v daný okamžik nejlépe jak umíte, a to udělal, za to má můj respekt.